هوش هیجانی

آیا برونگرا بودن افراد تضمینی برای برقراری ارتباط موثر است؟

بهمن ۱۱, ۱۳۹۵
effective-relationshiops-extroverts-introverts.jpg2

بسیاری از افراد گمان می کنند که برای برقراری ارتباط موثر باید فرد برونگرایی باشند زیرا برونگرا ها به راحتی سر صحبت را باز کرده و صحبت را ادامه می دهند. این خصوصیت در درونگرا ها کمتر وجود دارد، غالبا افراد درون گرا دیر تر ارتباط برقرار می کنند و روابط محدود تری دارند و همین مسئله باعث شده است که آن ها بگویند که « ای کاش برونگرا بودم و می توانستم ارتباطات موثری برقرار کنم».

سوال مهم این است که آیا واقعا برونگرایی افراد تضمینی برای برقراری ارتباط موثر است؟

خیر! برونگرایی تضمینی برای برقراری ارتباط موثر نیست! برونگرا ها فقط راحت تر ارتباط برقرار می کنند، بیشتر صحبت می کنند و در مکالمات بیشتر حضور دارند اما این به این معنی نیست که ارتباطات موثری نیز دارند. دلیل این نوع تفکر در واقع برداشت اشتباهی است که افراد از مفهوم «ارتباط موثر» دارند. بنابراین، گمان نکنید که اگر فردی برونگرا هستید یا اگر به جای درونگرا بودن، فردی برونگرا بودید ارتباطات بهتر و موثر تری می توانستید برقرار کنید. برقراری ارتباط موثر یکی از مهارت های هوش اجتماعی است که همه ی ما باید آن را بیاموزیم.

ارتباط موثر چه نوع ارتباطی است؟

ارتباط موثر، ارتباطی است که نتایج و تاثیر موثر و مثبتی بر هر دو طرف رابطه بگذارد. ارتباطی که در آن مهارت های گفتگو رعایت شود، یعنی در آن بازی های کلامی و روانی منفی، طعنه، توهین، تحقیر و ابهام وجود نداشته باشد. ارتباط موثر ارتباطی است که در آن اعتماد و احترام موج می زند. در این نوع ارتباط دو طرف رابطه مهارت های ارتباطی را دارند و اعمال می کنند و همچنین، رابطه را مدیریت می کنند. در این ارتباط هدف هر دو طرف رابطه رسیدن به نتیجه ی مثبت و تاثیر گذار است.

ارتباط موثر ارتباطی است که در آن درک و همدلی وجود دارد و دو طرف رابطه نیاز های یکدیگر را تشخیص داده و به آن احترام می گذارند. در ارتباط موثر مدیریت تعارض وجود دارد و تعارضات به حداقل رسیده و از آن ها به عنوان فرصت برای رشد استفاده می شود.

 

چگونه ارتباط موثر برقرار کنیم؟

 

برای برقراری ارتباط موثر باید مهارت های دیگر هوش هیجانی و هوش اجتماعی را کسب کنید. در ادامه چند مهارت را برای شما شرح می دهیم:

  • مهارت خودآگاهی. خودآگاهی یعنی شناخت و آگاهی پیدا کرده بر خود. خودآگاهی یعنی هشیار شدن بر لحظات و زندگی خود. بخشی از خودآگاهی، آگاهی از هیجانات و تاثیر آن ها بر ذهن و رفتار ها است. این مهارت، در واقع، پایه ی مهارت های دیگر هوش هیجانی هوش اجتماعی است و اهمیت آن به حدی است که اگر تقویت نشود، شما نمی توانید به آن چیزهایی که می دانید، عمل کنید. تقویت مهارت خودآگاهی به شما کمک می کند که به دانسته های خود عمل کنید. همچنین، به شما کمک می کند که در روابط خود بتوانید هیجانات خود را مدیریت و واکنش های هیجانی خود را کنترل کنید. این مهارت به شما کمک می کند که از روی تفکر رفتار کنید و نه از روی هیجانات.

effective-relationshiops-extroverts-introverts

 

  • مهارت شنوندگی فعال. تفکر رایج بر این است که کسانی می توانند ارتباطات خوبی برقرار کنند که خوب و زیاد صحبت کنند، اما در واقع کسانی می توانند ارتباط موثر برقرار کنند که شنوندگان فعال و موثری باشند. شنوندگی موثر و فعال یکی از مهارت های بسیار مهم هوش هیجانی و هوش اجتماعی است که همه ی ما باید آن را کسب کنیم. اکثر ما یا نیمه می شنویم یا به طور کل اشتباه می شنویم! اگر ما شنونده ی خوبی نباشیم، بیشتر مکالمات را به سمت سوء تفاهم می بریم و تعارض و رنجش ایجاد می کنیم. یک شنونده ی فعال بیشتر از اینکه حرف بزند گوش می دهد، سوالات قدرتمند می پرسد و همچنین، به موقع و مناسب صحبت می کند.
  • مهارت همدلی. مهارت همدلی یکی از مهترین مهارت های هوش اجتماعی است که پایه ی رسیدن به آن تقویت برخی از مهارت های هوش هیجانی، از جمله خودآگاهی، است. حتما برای شما هم پیش آمده است که در ارتباطات خود یا هنگام صحبت کردن احساس کرده اید که شنیده یا درک نمی شوید. افرادی که همدلی دارند به خوبی می توانند خود را به جای دیگران بگذارند و از دیدگاه آن ها به مسائل نگاه کنند. همدلی ما را از جایگاه خودشیفتگی یا عدم درک دیگران بیرون می آورد و باعث می شود که بتوانیم دیگران، احساسات و رفتار هایشان را بیشتر درک کنیم. همدلی به ارتباطات ما معنا و عمق بیشتری می بخشد.
  • مهارت ایجاد اعتماد در دیگران. اینکه ما بتوانیم به دیگران اعتماد و امنیت بدهیم، مهارت ارتباطی بسیار مهمی است. غالبا افراد کمی در جامعه احساس امنیت و اعتماد دارند، بنابراین، داشتن این مهارت در برقراری ارتباطات موثر بسیار مهم می باشد. مهارت ایجاد اعتماد از دیدگاه هوش هیجانی به این مفهوم نیست که با هر عمل و تحت هر شرایطی ما در دیگران اعتماد ایجاد کنیم، بلکه این اعتماد باید حقیقی و ناشی از مورد اعتماد بودن ما باشد. برخی از افراد به خوبی می توانند اعتماد دیگران را جلب کنند اما نه اینکه حقیقتا فرد مورد اعتمادی باشند، بلکه با تظاهر و بازی های روانی این کار را انجام می دهند. بنابراین، قبل از اینکه بتوانیم اعتماد ایجاد کنیم، باید با کسب مهارت های لازم هوش هیجانی، فرد با ثبات و مورد اعتمادی شویم.
  • مهارت همکاری. با بکارگیری مهارت همکاری به جای جنگ، خودمحوری، لجاجت یا رقابت سمی می توانیم ارتباطات موثری برقرار کنیم. تبادل اطلاعات، مسئولیت پذیری و انجام سهم وظایف خود در ارتباطات باعث دوام رابطه می شود. روابطی که در آن یک طرف رابطه برای حفظ رابطه تلاش می کند و تمام مسئولیت های رابطه را بر عهده دارد، به شکست منجر می شوند. همچنین، افرادی که در روابط بر نقاط قوت یکدیگر تاکید کرده و یکدیگر را تشویق می کنند روابط سالم تر و مثبت تری دارند.

بنابراین، می بینیم که برونگرا بودن تضمینی برای ارتباطات موثر نیست، بلکه برای برقراری ارتباطات موثر باید مهارت های برقراری ارتباط موثر را داشته باشیم. می توانیم یک درونگرا با ارتباطات موثر باشیم.

 

برای تقویت هوش هیجانی خود می توانید در کارگاه عملی تقویت هوش هیجانی شرکت نمایید. 

ممکن است همچنین دوست داشته باشید

بدون دیدگاه

یک پاسخ ارسال کنید