هوش هیجانی

با هوش های اجتماعی چه کسانی هستند؟

اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۶
هوش-اجتماعی

با هوش های اجتماعی کسانی هستند که هوش اجتماعی بالایی دارند. در این مقاله می خواهیم تنها به  شرح هفت مورد از ویژگی این افراد بپردازیم:

  1. با هوش های اجتماعی می توانند با دیگران همدلی داشته باشند.

همدلی یعنی اینکه ما بتوانیم خود را به جای دیگران بگذاریم، با کفش های آن ها راه برویم و دنیا را از دریچه ی چشم آن ها ببینیم. همدل ها علاوه بر احساسات بیان شده، احساسات ناگفته ی افراد یا گروه را نیز درک می کنند. آن ها می توانند بر اساس درک صحیح و دقیقی که از نیاز یا احساس افراد یا گروه پیدا می کنند، به آن ها کمک کنند. آن ها با هر کسی متناسب با خود او رفتار می کنند. آن ها در رفتار های خود مراعات حال دیگران را نیز می کنند، در صورتی که افرادی که در همدلی ضعیف هستند، بدون در نظر گرفتن حال دیگران هر کاری که بخواهند انجام می دهند.

  1. با هوش های اجتماعی جریانات جاری در محیط را بخوبی تشخیص می دهند.

آن ها به راحتی روابط قدرتمند و کلیدی را تشخیص می دهند. آن ها در شناسایی روابط ضروری قوی عمل می کنند. این افراد در برخورد با هنجار های محیط و گروه کاملا سنجیده رفتار می کنند، این در حالی است که کسانی که این مهارت را ندارند، در بهترین حالت، نا خواسته هنجار ها و قوانین محیط را نقض می کرده و به دیگران آسیب وارد می کنند. به بیانی دیگر، نیازی نیست که دائما به این افراد قوانین، هنجار ها و خط مشی گروه را یادآوری کنیم. آن ها خیلی خوب می توانند بر جریانات محیطی و افراد تاثیر بگذارند. و در آخر، میزان خطای آن ها در گروه، سازمان و محیط کمتر می باشد.

  1. با هوش های اجتماعی در تشخیص نیاز دیگران بسیار قوی عمل می کنند.

از آنجایی که این افراد بسیار بر محیط و شرایط آگاهی دارند، همچنین همدل های خوبی هستند، به راحتی می توانند نیاز و خواسته های گفته یا نا گفته ی دیگران را درک کرده و در جهت کمک به آن ها برآیند. این در حالی است که افراد که این مهارت را ندارند در تشخیص نیاز دیگران معمولا خطا می کنند، آن ها را درک نمی کنند، پس در کمک به آن ها چندان موفق نیستند. افرادی که در تشخیص نیاز دیگران با هوش نیستند، بیشتر از همه به نیاز های خود و برآوردن آنها مشغول هستند و دیگران در ارتباط با آن ها احساس درک نشدن و بی اعتمادی می کنند.

هوش-اجتماعی

  1. با هوش های اجتماعی در برقراری ارتباط عملکرد قوی ای دارند.

آن ها در تعاملات ارتباطی مهارت دارند، مثلا در گفتگوی دو طرفه و ادامه دادن صحبت. آن ها خیلی خوب گوش می دهند و به دنبال درک متقابل هستند. به خوبی می توانند در مقابل یک جمع صحبت کنند. این افراد بدون اینکه حالت تدافعی پیدا کنند به بازخورد هایی که به ایشان داده می شود گوش می کنند. آن ها متعصب نبوده و مشتاق تغییر عقاید کهنه ی خود هستند. در حالیکه افرادی که این مهارت را ندارند اصلا از دیگران بازخورد نمی خواهند، در روابط یک جانبه عمل می کنند، شنوندگان موفقی نیستند و بنابراین، کمتر دیگران را درک می کنند.

  1. با هوش های اجتماعی قدرت تاثیر گذاری بر دیگران را دارند و در روابط میان فردی تاثیرگذار هستند.

این افراد شفقت و همدلی خود را به دیگران نشان می دهند، دیگران را آزاد و راحت می گذارند. آن ها در روابط میان فردی خود درایت و دیپلماسی خاصی را بکار می بندند. این افراد صریح و شفاف هستند و از ابهامات دوری می کنند. آن ها می توانند فضای پر تنش را با روش های مناسبی آرام کنند. افرادی که مهارت تاثیر گذاری میان فردی را دارند براحتی می توانند حس امنیت و اعتماد را در دیگران ایجاد کنند و انرژی مثبت به آن ها بدهند. آن ها در تبادل اطلاعات ماهر هستند، یعنی اطلاعات خود را با دیگران به اشتراک می گذارند و در مقابل اطلاعاتی را دریافت می کنند. این افراد به مذهب، فرهنگ و جنسیت دیگران احترام می گذارند و حس پذیرفته شدن و تعلق داشتن را به آن ها منتقل می کنند.

  1. با هوش های اجتماعی در همکاری گروهی عملکرد قوی ای دارند.

آن ها به قوانین و هنجار های گروه عمل می کنند. این افراد می دانند که پیشرفت و رسیدن به اهداف گروهی در گرو تقویت تمام گروه است و نه فقط در گرو موفقیت خود آن ها. آن ها از همکاری با دیگران لذت می برند و تمام افراد گروه را به فعالی تشویق می کنند. این افراد تمام اطلاعات لازم برای پیشرفت گروه را در اختیار افراد می گذارند، در حالیکه افرادی که مهارت کار گروهی را ندارند اطلاعات را برای خود نگه می دارند تا خودشان موفق شوند. برخی از افرادی که مهارت کار گروهی را ندارند از دیگر افراد گروه اطلاعات می گیرند یا صبر می کنند تا دیگران تمام تلاش ها را انجام دهند، سپس در نهایت از تمام اطلاعات در جهت موفقیت فردی خود استفاده کرده و تلاش گروه را به نام خود می زنند.

  1. با هوش های اجتماعی به راحتی می توانند در دیگران اعتماد ایجاد کنند.

آن ها اطلاعات لازم مربوط به خود را در اختیار دیگران قرار می دهند، با دیگران  محترمانه، منصفانه، شفاف و صریح برخورد می کنند. آن ها بر قول ها و تعهدات خود پایبند هستند و غالبا” افرادی هستند که سر موقع در قرار ملاقات حاضر می شوند. این افراد حال دیگران را مراعات و به وضعیت آن ها توجه می کنند. در این افراد یکپارچگی متناسبی میان افکار، گفتار و عملکردشان دیده می شود. و در مجموع، این ویژگی ها باعث می شود که فرد قابل اعتماد و معتبری در نظر مردم باشند.

 

برای تقویت هوش هیجانی خود می توانید در کارگاه عملی تقویت هوش هیجانی شرکت نمایید. 

ممکن است همچنین دوست داشته باشید

بدون دیدگاه

یک پاسخ ارسال کنید