زنان و رابطه

زنان در رابطه عاطفی از مردان چه می خواهند ؟

مرداد ۴, ۱۳۹۵
زنان در رابطه عاطفی از مردان چه می خواهند ؟

یکی از چالش های بزرگ برای مردان ارتباط با خانم ها و حفظ رابطه ی با آنها است. در جامعه ی ما نه مردان زنان را به خوبی می شناسند و نه زنان مردان را. متاسفانه هر دوی آنها در یک سردرگمی ناشی از عدم شناخت یکدیگر گرفتار شده اند و هر یک توقع دارد که دیگری مانند او دنیا را ببیند و زندگی کند.

حقیقت این است که زنان و مردان دو دنیای متفاوت دارند و برای اینکه بتوانند در کنار یکدیگر زندگی کنند لازم است که با دنیای همدیگر آشنا شوند، زبان یکدیگر را یاد بگیرند و به درک متقابل برسند.

قبل از هر چیزی بهتر است بدانید که همسر شما از کدام دسته از زنان است، چه ذهنیتی از مردان دارد و چه شخصیتی دارد، سپس بر اساس یافته های خود مرد بودن خود را به نمایش بگذارید! در این مقاله تنها به چند موضوع مهم که نیاز است مردان درباره ی زنان بدانند اشاره می کنیم:

 • قدرت و قاطعیت مردانه را بکار ببرید

همانطور که زنان جنگجو در نگاه اول برای مردان جذاب به نظر می رسند اما بعد از مدتی ترک می شوند، مردان بی چالش و مردانی که یکنواخت عمل می کنند هم فقط در نگاه اول و برای مدت کوتاهی برای زنان جذاب به نظر می آیند اما پس از مدتی به دلیل اینکه نوعی پیام بی توجهی یا ضعف در مردانگی را با رفتار خود به زن منتقل می کنند، ترک می شوند. گویی زن ها در لایه های عمیق تر ذهن خود میل به تصاحب شدن دارند، حتی اگر زن امروزی خلاف آن را ادعا کند.

تصاحب کردن به معنی محدود کردن، مالک شدن یا بکار بردن تعصب های بی جا نیست، تصاحب کردن یک نوع هنر در رابطه است که در نهایت این پیام را به زن منتقل می کند که: « تو زندگی من هستی، من برای تو احترام و توجه قائل هستم و من مرد تو هستم

طبق تحقیقات انجام شده به نظر می رسد مردانی که گاهی چالش هایی برای همسر خود فراهم می کنند، مردانی که قاطعیت دارند، مردانی که حد و مرز دارند، مردانی که از همسر خود توقعاتی دارند در رابطه عاطفی خود موفق تر هستند.

زن بعد از مدتی از مردی که برای او حد و مرز تعیین نمی کند (در رفتار، رفت و آمد، پوشش و…)، مردی که آزادی مطلق به او می دهد، مردی که بیشتر منفعل عمل می کند، فرار می کند. امروزه در بسیاری از موارد مورد تحقیق، یکی از بزرگترین دلایلی که موجب جدایی زوجین میشود ملایمت و خوش خیالی بیش از حد آقایان، با عنوان روشن فکری، است!

زنان در رابطه عاطفی از مردان چه می خواهند؟

 • سخاوتمند باشید

غالبا ما زنان را به ازدواج با مردانی تشویق می کنیم که سخاوتمند باشند. هر مردی برای اینکه در کنار یک زن بتواند زندگی کند باید سخاوتمند باشد. سخاوتمندی در وقت، انرژی، توجه و دارایی. از آنجایی که مردان حامی قلمروی زنانه هستند اگر در وقت خود، میزان توجه و دارایی خود سخاوتمند نباشند، از نظر زن یعنی اینکه در حامی بودن خود برای خانه و خانواده نقش خود را ایفا نکرده اند، پس با نارضایتی زن مواجه می شوند، به راحتی زن را به جنگجو بودن و جنگیدن با خود دعوت می کنند.

به ساده ترین و صریح ترین کلام می توان گفت که: مردان عزیز! همانطور که شما از زنان تایید، قدر شناسی، آرامش، عشق و مدیریت خانه را می خواهید، آنها نیز از شما عشق، توجه، وقت، تحسین و پول می خواهند!

 • هرگز همسر خود را با زنان دیگر مقایسه نکنید

هر زنی دوست دارد که برای همسر خود خاص ترین زن دنیا باشد، و آن کسی که می تواند با قدرت و درک مردانه او را به زن بودن و خاص بودن دعوت و تشویق کند، فقط خود شما مردان هستید. هرگز گمان نکنید که اگر از زن دیگری در مقابل همسر خود تعریف کنید او از این تعریف استقبال می کند!! اگر می خواهید که همسر شما برای شما زن باشد و ویژگی های مثبت را در خود تقویت کند پس بی معطلی او را تشویق و در همین راستا حمایت کنید و به او این اطمینان را دهید که در هر صورت او را دوست دارید.

زنی که احساس بی کفایتی، ناکافی بودن و کمتر بودن کند رفته رفته به زن وابسته تبدیل شده و پر از خشم می شود، و در نهایت این خود شما هستید که مورد هجوم این خشم قرار می گیرید. اگر آشپزی همسر شما خوب نیست، با قاطعیت مردانه او را به کلاس آشپزی بفرستید و او را در این هنر تشویق کنید، این فقط یک مثال است.

مردانی که به همسر خود توجه نمی کنند، مردانی که به خواسته ها و نیازهای زن اهمیت نمی دهند، مردانی که با همسر خود وقت نمی گذرانند، مردان خسیس، مردانی که همسر خود را با زنان دیگر مقایسه می کنند، مردانی که با تمام آغوش خود زن را تصاحب نمی کنند مردان موفقی در رابطه ی عاطفی نیستند.

 

در صورت تمایل می توانید در کارگاه سواد رابطه نیز شرکت کنید تا بیشتر بدانید.

 

 

ممکن است همچنین دوست داشته باشید

15 دیدگاهها

 • پاسخ مرتضی عابد حقیقی مرداد ۵, ۱۳۹۵ در ۹:۱۸ ق٫ظ

  سلام ، ممنون از مطلب بسیار آموزندتون

  • پاسخ میترا فتحی مرداد ۵, ۱۳۹۵ در ۲:۰۶ ب٫ظ

   سلام
   سپاسگزارم
   ممنون از اینکه مطالعه فرمودید.

 • پاسخ مرتضی حسینی مرداد ۶, ۱۳۹۵ در ۸:۰۷ ق٫ظ

  سر کار خانم فتحی
  با عرض سلام

  خوشحالم از اینکه به افزایش کیفیت زندگی مردم توجه دارید . امیدوارم

  در ادامه این راه با موفقیت روز افزون همراه باشید .

  • پاسخ میترا فتحی مرداد ۶, ۱۳۹۵ در ۹:۳۲ ق٫ظ

   سلام و عرض ادب
   ممنون از اینکه مطالعه می فرمایید و با ما همراهید.

   زنده باشید

 • پاسخ حسین مرداد ۶, ۱۳۹۵ در ۸:۱۲ ق٫ظ

  سلام خیلی خوب بود ممنونم

  • پاسخ میترا فتحی مرداد ۶, ۱۳۹۵ در ۹:۳۲ ق٫ظ

   سلام و عرض ادب

   ممنون از اینکه مطالعه فرمودید.

   شاد باشید

 • پاسخ حسین مرداد ۶, ۱۳۹۵ در ۹:۱۶ ق٫ظ

  سلام
  ممنون از مطالب مختصر و مفیدتون
  موفق باشید

  • پاسخ میترا فتحی مرداد ۶, ۱۳۹۵ در ۹:۳۴ ق٫ظ

   سلام و عرض ادب

   ممنون از اینکه مطالعه می فرمایید.

   زنده باشید

 • پاسخ نذیر مهر ۱۸, ۱۳۹۵ در ۱۰:۳۳ ق٫ظ

  نامزادم خیییلیی دوست دارم و ان هم دوستم داره لیکن بامن زیاد درگیر میشه. باهم دوست های خوبی هم هستیم.

  • پاسخ میترا فتحی مهر ۱۸, ۱۳۹۵ در ۱۱:۳۱ ق٫ظ

   سلام
   هر دوی شما سواد رابطه را باید بیاموزید تا درگیری ها به حداقل برسد و رابطه ی سالم و خوبی رو داشته باشید.
   سپاس

 • پاسخ arastu آذر ۱۹, ۱۳۹۵ در ۱۱:۳۵ ب٫ظ

  درود و عرض ادب و احترام مهربانوی نیک منش و بی همتا، بنده به عنوان نوآموزی که دنبال آموختن بیشتر است امروز از محضر ارجمند و پرمهرتان بسیار آموختم، سپاسگزارم از اینهمه زیبایی و ناب بودن… زیر نگاه مهربان آسمان هماره خرم باشید و سبز…

 • پاسخ سروش بهمن ۲۸, ۱۳۹۵ در ۱۱:۳۳ ب٫ظ

  بسیار مفید بود .سپاسگذارم

  • پاسخ میترا فتحی بهمن ۳۰, ۱۳۹۵ در ۱۱:۲۳ ق٫ظ

   ممنون که مطالعه فرمودید.

 • پاسخ Mahtab khanoom تیر ۱۴, ۱۳۹۶ در ۶:۰۲ ب٫ظ

  خانم فتحی عالی بود
  اما اگ میشه مطالبی رو برای چادر و غیرت بگذارین
  راستش بزرگترین مشکل زندگی من و همسرم توی یکسال آشناییمون همین شده

  از نظر من اون فقط از دین یک چادر رو بلده حفظ زندگیمون رضایت من اصن مهم نیست.. اسمشو میگذاره غیرت چون میخاد زیبایی های من فقط مال ا ن باشه….در صورتی ک نمبتونه اون چیزی که از من میخاد رو خودش انجام بده… ب نام دین به خودش اجازه میده هر جایی بره هر جور میخاد لباس بپوشه هر جور میخاد تیپ بزنه

  کمکم کنین
  دارم روانی میشم

  • پاسخ میترا فتحی تیر ۲۱, ۱۳۹۶ در ۰:۲۸ ق٫ظ

   ممنون که مطالعه فرمودید مهتاب عزیز.

  یک پاسخ ارسال کنید