زنان و رابطه

زنان سالم چه کسانی هستند؟

مرداد ۱۹, ۱۳۹۶
زنان-سالم

شاید فکر کنید که زن سالمی هستید. شاید مانند خیلی ها فکر کنید که رفتار هایتان در زندگی کاملا درست است. شاید مانند خیلی ها فکر کنید که زن همینی است که شما هستید. شاید مانند خیلی از زن ها «زن» را نشناسید. در این مقاله می خواهیم برخی از ویژگی های زنان سالم را برای شما شرح دهیم:

  1. زنان سالم کسانی است که کهن الگو های درونی آن ها در تطابق و تعادل با یکدیگر قرار دارند. چنین زنی بخش های مختلف وجود خود را زنده نگه داشته و مدیریت می کند. این زن تک بعدی یا دو بعدی نیست، بلکه تمام ابعاد وجودی او بر حسب موقعیت مناسب فعال هستند. آن ها شناخت کافی از ابعاد وجود خود دارند و به عبارتی بهتر، ابعاد وجودی خود را به خوبی می شناسند و می دانند که چه شخصیت هایی درون شان وجود دارند. این زنان نه فقط زنان جنگجو، نه فقط زنان مادر، نه فقط زنان معصوم و نه فقط زنان لوند هستند. آن ها همه ی این ویژگی ها را درون خود و به صورت زنده دارند و از آن ها در مواقع مناسب خود استفاده می کنند.
  2. زنان سالم می دانند که چطور از خود مراقبت کنند. آن ها نه تنها از جسم خود، بلکه مهم تر از آن، از روان و از ذهن خود نیز مراقبت می کنند. این زنان ذهن خود را پاک، سالم و مثبت نگه می دارند و اجازه نمی دهند که نشخوار های فکری، ذهن شان را آلوده کند. آن ها عادات سالم را جایگزین عادات ناسالم خود می کنند و تلاش می کنند زندگی بهتری را با رفتار های سالم برای خود رقم بزنند. این افراد روان خود را شناخته و می توانند هیجانات خود را مدیریت کنند. آن ها اجازه نمی دهند که با رفتار های هیجانی، به عزت نفس خود آسیب برسانند. آن ها خود را ارزشمند و دوست داشتنی می دانند و دیگران را نیز دوست دارند.
  3. زنان سالم اعتماد به نفس سالم دارند. آن ها می دانند که چه توانایی ها و استعداد هایی دارند و برای شکوفا کردن آن ها قدم بر می دارند. آن ها هیچوقت از خود توقعی بیشتر از توان خود ندارند و خود را بابت کاستی هایشان سرزنش نمی کنند. آن ها همیشه با آن کسی که واقعا هستند خود را معرفی می کنند و نیازی به دروغ، اغراق و چشم و هم چشمی نمی بینند.

    زنان-سالم

  4. زنان سالم هرگز قربانی نیستند. این زنان هرگز تمایلی ندارند که نقش قربانی را بازی کنند. آن ها رفتار ها و باور های ناسالم خود را شناسایی و اصلاح کرده، و اجازه نمی دهند که قربانی واقع شوند.
  5. زنان سالم، آراسته هستند. آن ها لباس های تمیز و زیبا می پوشند. به نظافت و بهداشت شخصی خود رسیدگی می کنند. بوی خوب می دهند و همیشه آراسته در جمع ها حاضر می شوند.
  6. زنان سالم فردیت و استقلال دارند. آن ها استقلال فکری، روانی، رفتاری، مالی، شغلی و … دارند. بسیاری از افراد استقلال را فقط در زمینه ی مالی می دانند، اما مفهوم استقلال بسیار گسترده تر است. مهم ترین نوع استقلال، استقلال در طرز تفکر، روان و رفتار است. آن ها به فردیت خود احترام می گذارند و برای خود ارزش قائل هستند.
  7. زنان سالم به زن بودن خود احترام می گذارند. آن ها زن بودن خود را دوست دارند و نیازی نمی بینند که برای ادامه ی زندگی تبدیل به مرد شوند! زنان زمانی که با زن بودن خود مشکل پیدا کنند و روی به مرد بودن و رفتار های مردانه بیاورند، سلامتی و زنانگی خود را از دست می دهند. آن ها زنانه دنیا را می بینند، زنانه حرف می زنند، زنانه انتخاب می کنند، زنانه لباس می پوشند و حتی زنانه کار می کنند.
  8. زنان سالم قدرت زنانگی خود را می شناسند. زنان سالم می دانند که برای قدرتمند بودن نیازی نیست که مرد باشند، آن ها می دانند همین که یک زن سالم باشند، قدرتمند می شوند. متاسفانه در بسیاری از جوامع، زنان رمز موفقیت را در مرد شدن دانسته اند، اما واقعیت این است که زن واقعی و سالم بودن قدرتی را برای زنان به همراه دارد که مرد بودن آن ها چنین قدرتی نمی تواند داشته باشد!

و اما زن بودن یعنی چه؟ این موضوعی است که هر زنی باید با آن آشنا شود تا خود واقعی اش را بشناسد.

 

برای اینکه زن سالمی باشید باید سیستم روان شما به سلامتی دست یابد، برای این منظور می توانید  در کارگاه عملی تقویت هوش هیجانی شرکت نمایید. 

ممکن است همچنین دوست داشته باشید

بدون دیدگاه

یک پاسخ ارسال کنید