هوش هیجانی

شش رفتار ناسالم که به روابط اجتماعی ما آسیب می زنند

دی ۲۲, ۱۳۹۵
6-behaviors-wich-distroys-relationships

برقراری ارتباط سالم و موثر از مهم ترین اقدامات ما در زندگی اجتماعی است. همه ی ما باید رفتار های سالم و ناسالم را بشناسیم و در جهت برقراری روابط سالم آموزش دیده و اقدام کنیم. برخی از رفتار های ما، دیر یا زود، باعث تخریب روابط ما می شوند. شاید ابتدا متوجه این تخریب تدریجی نشویم، اما زمانی می رسد که ناگهان شوکه می شویم که چرا روابط مان خراب شد، یا متوجه ناسالم بودن رابطه می شویم اما نمی دانیم که چرا این اتفاق افتاده است. در این مقاله سعی داریم که پنج رفتار ناسالم که موجب تخریب روابط اجتماعی ما می شوند را برای شما آشکار کنیم:

  1. ایجاد مزاحمت برای دیگران در وقت استراحت آن ها. لطفا مزاحم نشوید! برخی از افراد در روابط خود نقش طلبکار را بازی می کنند. این افراد توقع دارند که هر زمان که می خواهند یا نیاز دارند، دیگران در خدمت آن ها باشند. به عنوان مثال، این افراد همان هایی هستند که ساعت دوازده شب یا سه صبح به خود اجازه می دهند که به دیگران پیام دهند یا با آن ها تماس بگیرند؛ این افراد همان هایی هستند که اگر کمی دیر تر پاسخ پیام آن ها را بدهیم دهان به شکایت یا ناسزا باز می کنند؛ این افراد همان هایی هستند که دیگران را موظف می دانند که بلافاصله به درخواست آن ها آری بگویند؛ این افراد همان هایی هستند که وقتی مشغله ای دارید یا وقتی که خسته هستید ساعت ها وقت شما را می گیرند و برای شما صحبت می کنند و اصلا به پیام ها و اشارات شما مبنی بر اینکه نمی خواهید ادامه دهید، توجهی نمی کنند. و…

بخشی از ادب یعنی اینکه ما در زمان مشغله یا استراحت دیگران مزاحم شان نشویم.

  1. عدم احترام به اصول دیگران در روابط. ما باید به اصول و مقررات شخصی دیگران و حد و مرز هایی که تعیین می کنند احترام بگذاریم. این انتخاب ماست که با وجود این اصول باز هم بخواهیم با آن افراد در ارتباط بمانیم یا خیر، اما قطعا حق تجاوز به اصول و حریم دیگران را نداریم.

به عنوان مثال، وقتی افراد متاهل برای ما حد و مرز می گذارند، دم از روشنفکری نزنیم و قوانین و حد و مرز های آن ها رعایت کنیم؛ اگر با افرادی روابط کاری یا حرفه ای برقرار می کنیم یا هنگام خرید کالا یا خدمات، به قوانین و اصول کاری آن افراد، موسسه یا شرکت احترام بگذاریم و به شخص خود آن ها نیز بابت آن اصول بی احترامی نکنیم. اگر فردی برای ما خط قرمزی تعیین می کند نخواهیم که به زور آن خط قرمز را رد کنیم.

بخش دیگری از ادب یعنی اینکه اگر کسی در رابطه خود با ما اصول، مقررات و حد و مرز هایی تعیین می کند وظیفه ی ما احترام به آن اصول است و همینطور، آنها نیز وظیفه ی احترام به حریم و اصول ما را دارند.

  1. تحقیر و تمسخر دیگران. هیچ انسانی دوست ندارد که مورد تمسخر یا تحقیر قرار گیرد، نه شما و نه هیچ فرد دیگری. برخی از افراد برای اینکه خود را بالا ببرند دست به این اقدام نا خوشایند می زنند، برخی عادت و تربیت شان بر این اساس است که دیگران را تحقیر و تمسخر کنند. تحقیر و تمسخر دیگران تاثیری بسیار منفی بر روابط ما دارد.

بخش دیگری از ادب یعنی خود را بالاتر از دیگران ندیدن، دیگران را حقیر ندیدن و رعایت احترام آن ها.

6-behaviors-wich-distroys-relationships-jpg1

 

و اما چه کسانی با افرادی که دیگران را تمسخر یا تحقیر می کنند معاشرت می کنند؟

افرادی که اعتماد به نفس پایین و بنیان ضعیفی دارند. فردی که عزت نفس بالایی داشته باشد هیچوقت رفتار های منفی را تایید نمی کند. کسی که هوش هیجانی بالایی دارد و اخلاق مدار است، صرف نظر از اینکه فردی که رفتار های غیر اخلاقی انجام می دهد، از برخورد او ناراحت شود یا خیر، با رفتار های غیر اخلاقی برخورد می کند.

  1. بله گفتن های بیشمار. افرادی که همیشه پذیرا هستند و قدرت نه گفتن ندارند، شاید در نگاه اول می خواهند روابط خود را حفظ کنند، اما در نگاه عمیق تر آسیب جدی ای به روابط خود وارد کرده و موجبات قطع روابط را فراهم می کنند. تا به حال چند نفر را دیده اید که همیشه بله گفته و خدمت کرده است و ناگهان روزی در اثر نگرفتن جواب متقابل رابطه را تخریب کرده است؟

افراد « بله، قربان » گو جزو افراد خطرناک روابط هستند، آن ها هم خودشان را از رفتار خود و هم دیگران را از رفتار و توقعات خود خسته می کنند. قرار نیست که اگر ما انتخاب کرده ایم که همیشه بله بگوییم، دیگران هم انتخاب کنند که همیشه بله بگویند!

بخشی از ادب یعنی اینکه صادق باشیم، اگر جواب مان منفی است، نه بگوییم و اگر بله گفتیم توقع نکنیم که متقابلا پاسخ دریافت کنیم.

  1. فقدان مهارت شنوندگی فعال. مهارت گوش دادن فعال یکی از مهم ترین مهارت های ارتباطی است. اگر شنونده ی موثر و فعالی نباشید نمی توانید روابط خوبی را پی ریزی کرده و آن ها را حفظ کنید. مردم دوست دارند که شنیده شوند و خوب شنیده شوند. سنوندگی فعال فقط ساکت نشستن و گوش دادن نیست بلکه مهارتی است که هر انسانی باید آن را بیاموزد. حضور در لحظه، عدم قضاوت، شنیدن بیش از 70 درصد گفته ها به صورت خالص و… همگی از ویژگی های شنونده ی فعال بودن است.
  1. تقلید کردن! غالبا انسان ها دوست ندارند که مثل خود را در کنارشان داشته باشند. چه احساسی به شما دست می دهد اگر ببینید که یک فرد تمام کار های شما را تقلید می کند؟ در نگاه منطقی می گوییم که « این فرد شما را آنقدر بالاتر دیده است که می خواهد شبیه شما باشد، پس باید خوشحال باشید»، اما در نگاه همدلانه و همچنین، در نگاه از زاویه ی احساسات چنین نمی گوییم.

مثلا، اغلب افراد دوست ندارند که وقتی وارد میهمانی ای می شوند لباسی شبیه لباس خود را بر تن دیگری ببینند (به منطقی بودن یا نبودن این خواسته کاری نداریم، صرفا از دوست داشتن یا نداشتن صحبت می کنیم). این یک تقلید نیست و یک اتفاق است.

اما برخی از افراد عادت دارند که همیشه چشم شان به دیگری باشد، نگاه کنند که او چه کار می کند، چطور راه می رود، چطور حرف می زند، چه می پوشد، چه فعالیت هایی دارد و … و همین ها را کپی یا تقلید می کنند. افرادی که از آن ها کپی برداری شده است واکنش شان چیست؟

دیده شده است که متعجب می شوند، ناخودآگاه چندان اعتباری برای آن فرد قائل نمی شوند، و در شدید ترین حالت از وی فاصله می گیرند، زیرا آن افراد را صدد زیر سوال بردن منحصر به فرد بودن خود و افرادی ضعیف و فاقد خلاقیت می بینند! (اینجا صحبت از مد گرایی نیست، بلکه صحبت از افرادی است که همیشه یکی از اطرافیان خود را کپی می کنند!!) خودمان باشیم، برای خود انتخاب هایی داشته باشیم. وقتی تنوع را حفظ کنیم، خودمان باشیم و تقلید نکنیم جذاب تر به نظر می آییم.

 

برای تقویت هوش هیجانی خود می توانید در کارگاه عملی هوش هیجانی شرکت نمایید. 

ممکن است همچنین دوست داشته باشید

بدون دیدگاه

یک پاسخ ارسال کنید