هوش هیجانی

پنج راه برای شادتر بودن

فروردین ۲۳, ۱۳۹۶
شادی

 

اگر می خواهید انسان شادی باشید ابتدا باید بدانید که چه کسانی شاد هستند، یعنی شاد بودن چه ویژگی هایی دارد. برای شادی بیشتر تمارین زیر را انجام دهید:

  1. بر مثبت ها، بودن ها و داشته ها تمر کز کنید. ذهن ما به هر چیزی که تکرار می شود عادت می کند. آیا ذهن شما هم به دیدن کمبود ها و منفی ها عادت کرده است؟ می توانید با تمرین روزانه، عادت جدید را جایگزین عادت قدیمی کنید.
  2. کمتر غیبت کنید! حرف زدن پشت سر دیگران حجم عظیمی از انرژی منفی را به افراد منتقل می کند.افرادی که دائما پشت سر دیگران صحبت می کنند به مرور ناتوان، بی انرژی، افسرده و از لحاظ جسمانی نیز بیمار می شوند.
  3. سرتان به کار خودتان باشد! تمرکز بر کار دیگران، تنش و استرس زیادی را به ما وارد می کند. افرادی که دائما حواس شان به زندگی دیگران هست انرژی عظیمی را بابت این مسئله بی اهمیت و مضر از دست می دهند و به مرور شادی و سلامتی خود را از دست می دهند. هر چه بیشتر بر خودمان متمرکز باشیم بهتر زندگی خواهیم کرد.
  4. با طبیعت ارتباط برقرار کنید. ارتباط با طبیعت (خاک، آب، حیوانات، هوا و…) باعث تبادل انرژی می شوند. طبیعت رخوت و خستگی را از شما می گیرد و انرژی مثبت، آرامش و سرزندگی را به شما می دهد.
  5. بازی کنید! بازی فقط مختص کودکان نیست. کودکان شاد هستند چون یکی از کار های مهم آن ها بازی است! مانند کودکان بازی هایی را برای خود طراحی کنید، خجالت نکشید و بازی کنید تا مانند کودکان شاد باشید!

 

در صورت تمایل برای تقویت هوش هیجانی خود، می توانید در کارگاه عملی تقویت هوش هیجانی شرکت نمایید. 

ممکن است همچنین دوست داشته باشید

بدون دیدگاه

یک پاسخ ارسال کنید