موفقیت

چرا هر کاری می کنم موفق نمی شوم؟

مهر ۲۹, ۱۳۹۵
success

خیلی از افراد موفقیت را مسیر همواری می پندارند که به محض شروع آن باید به هدف خود دست یابند. اما واقعیت این است که این مسیر هموار نیست و موانع بسیاری دارد. اما می توان با شناخت برخی موانع و رفع آن ها حرکت را هموارتر و سریع کرد. سوال بسیاری از افراد این است که «چرا هر کاری می کنم موفق نمی شوم؟ چرا همیشه با در بسته مواجه می شوم؟ چرا هر بار که می خواهم تغییری بوجود آورم مانعی سر راهم سبز می شود؟! و…» بسیاری از افراد در جوامع مختلف الگوهای تکراری را تجربه می کنند و متاسفانه نمی دانند که چرا این اتفاقات تکراری اغلب اوقات برای آن ها رخ می دهد. در این مقاله می خواهیم چند راز را برای شما آشکار کنیم:

  1. نا خود آگاهی دستکاری شده و ناسالم اولین مانع موفقیت شما است.

اغلب مردم خیال می کنند که بر زندگی خود تسلط و کنترل کامل دارند و تمامی تصمیمات و انتخابات آن ها با آگاهی و هشیاری انجام می شود، اما جالب است بدانید که مردم فکر می کنند که انتخاب گر آگاه هستند، غالبا این نا خودآگاهی افراد است که برای آن ها تصمیم می گیرد، انتخاب می کند و مسیر زندگی شان را تعیین می کند.

انسان زمانی که به دنیا می آید مانند لوح سپید است که پس از تولد باورهایی بر این لوح نوشته می شود. نا خودآگاه ما شاهد و شنونده ی تمامی اطلاعاتی است که در اطراف ما وجود دارد و یا به نا خودآگاه ما داده می شود. کمکم باورهایی در این بخش شکل می گیرد که از حالا به بعد این باور ها مسیر زندگی فرد را جهت می دهند. بنابراین، اگر می خواهید موفق شوید اولین مانع بزرگ در مسیر موفقیت را از سر راهتان کنار بزنید، و آن باورها و الگوهای مخرب و نادرست ثبت شده در نا خود آگاهی است. (این کار باید تحت نظر متخصص انجام شود)

  1. رفتارهای تکراری مانعی در مسیر موفقیت شما است.

نمی شود همیشه یک رفتار را تکرار کنید و یک مسیر را طی کنید و توقع داشته باشید که نتیجه ی متفاوتی دریافت کنید یا به مقصد متفاوتی برسید. اگر رفتارهای خود را بررسی نکنید و تغییر ندهید هیچ تغییری هم حاصل نمی شود. رفتارهای خود را بررسی کنید، ببینید که همیشه چه رفتارهایی انجام می دهید و به چه نتایجی دست پیدا می کنید. اگر نتایج را دوست ندارید روش تان را عوض کنید.

  1. عدم شناخت از مسیر مانعی در مسیر موفقیت شما است.

اگر مسیر را نشناسید احتمال لغزش، اشتباه رفتن یا عقب نشینی زیاد است. مسیر موفقیت مسیری هموار نیست، همچنین، اصولی دارد که باید رعایت شود. اگر فکر می کنید که به راحتی به محض تصمیم به انجام کاری و پس از گذشت مدت کوتاهی باید به موفقیت های بزرگ دست یابید سخت در اشتباه هستید. هیچ موفقیتی بدون شکست نیست و شکست در واقع باید شناخت جدیدی از مسیری که در آن هستید به شما بدهد.

یکی از ویژگی های افرادی که مهارت های هوش هیجانی را دارند این است که می دانند که شکست فقط فرصت و انگیزه ای است برای شناخت خود، شناخت مسیر و پیروزی؛ اما آنان که این واقعیت را نمی دانند یا نمی پذیرند همیشه هنگام مواجهه با شکست ها ناامید شده و عقب نشینی می کنند. اگر گمان می کنید که بدون شکست و به راحتی باید موفق شوید، سعی کنید که بینش صحیح تری را نسبت به موفقیت در خود بوجود آورید.

 

success

 

  1. اتلاف انرژی در جای نادرست مانعی در مسیر موفقیت شما است.

موفقیت هوش و هوشمندی لازم دارد. اگر فردی هوشمندانه و با استراتژی و برنامه ریزی پیش نرود اگر به موفقیت دست یابد، موفقیت او کوته مدت خواهد بود. بنابراین، این مسیر دیمی و بدون برنامه ریزی هوشمندانه نیست. در مسیر موفقیت، شما باید آموزش ها و مهارت های خاصی را بدست آورید و از افراد متخصص نیز کمک بگیرید تا راحت تر مسیر را طی کنید. کمک گرفتن از یک کسی که راه را بلد است شما را چند قدم جلوتر می برد و راهی که باید با آزمون و خطا یا به کندی پیش می رفتید را تسریع می بخشد.

برخی انرژی و وقت خود را در جایی تلف می کنند که نتیجه ی چندان مثبت یا اصلا نتیجه ای مربوط به هدف شان ندارد. بنابراین هوشمندی در اینجا به من کمک می کند که تلاش و انرژی خود را در جایی صرف کنم که در راستای اهداف من باشد و من را به موفقیت دلخواهم برساند.

  1. تضاد در علاقه و عمل و باور مانعی در مسیر موفقیت شما است.

گاهی ما به چیزی علاقه داریم اما رفتار ما و باور ما چیز دیگری می گوید. به افراد زیادی بر می خوریم که علی رغم علاقه مندی به رسیدن به اهدافی خاص رفتارهایی از خود بروز می دهند که خلاف علاقه شان است یا باورهایی در عمق ذهن خود دارند که خلاف علاقه شان است. ما به این افراد می گوییم «افرادی که فقط به موفقیت علاقه دارند.» باید برای خود شفاف کنید که آیا در عمق باور خود نیز آن هدف را می خواهید یا خیر؟ آیا باوری اکتسابی است یا باوری است که خودتان آن را انتخاب کرده اید؟ آیا ترس خاصی در باور شما وجود دارد؟ آیا رفتارهایتان همسو با اهدافتان است ؟

اگر هر کاری می کنید و موفق نمی شوید و همیشه مانعی بر سر راهتان بوجود می آید حتما به دنبال پاسخ درون خودتان بگردید و حتما از یک متخصص کمک بگیرید تا مشکلات ظریفی که شما نمی توانید آن ها را پیدا کنید را برای شما پیدا کرده و به شما نشان دهد، تا با همکاری با همدیگر آن ها را رفع نمایید.

 

در صورت تمایل می توانید در کارگاه بهبودی در 99 روز شرکت نمایید. 

ممکن است همچنین دوست داشته باشید

بدون دیدگاه

یک پاسخ ارسال کنید