هوش هیجانی

چهار رفتاری که شما را غمگین می کند

مهر ۵, ۱۳۹۶
غم-غمگین

مهم نیست چقدر دوست دارید که شاد باشید، مهم این است که در عمل برای شاد بودن و رهایی از غم چه قدم هایی بر می دارید. بسیاری از افراد دائما در حال شکایت از مسائل، شرایط یا حال غم انگیز خود هستند و ظاهرا دوست دارند که از غم رها شوند اما وقتی دقت می کنیم متوجه می شویم که آن ها عملا کاری برای شادی خود نمی کنند و دائما در حال تکرار رفتار هایی هستند که غم آن ها را افزایش می دهد. برای شاد بودن شما باید رفتار های شادی بخش را تمرین کنید. در این مقاله می خواهیم چهار رفتار که باعث غمگین تر شدنتان می شوند را برای شما آشکار کنیم که با تغییر آن ها شاد می شوید:

  • پرستاری از دیگران. افرادی که دائما در حال مراقبت، پرستاری و رسیدگی به دیگران هستند، رفته رفته از خود دور می شوند. آن ها هر روز کنترل گر تر شده و استرس خود را بیشتر می کنند. کسانی که شخصیت ناجی یا پرستار دارند افرادی هستند که خود را مسئول دیگران می دانند. آن ها دائما در حال سرویس دارند به دیگران بوده و در بسیاری از مواقع خود و نیاز هایشان را زیر پا می گذارند، از این رو هر روز غمگین تر می شوند.
  • اولویت بندی غلط. اولویت بندی غلط، در اینجا، مربوط به افرادی است که همیشه دیگران را در اولویت قرار می دهند و آخر از همه به خود رسیدگی می کنند. برای رهایی از غم شما باید سلامتی، نیاز، شادی، آرامش و مراقبت از خود را در اولویت اول قرار دهید. این باور غلطی است اگر فکر کنید که اگر خود را در اولویت اول قرار دهید خود خواه خواهید بود. انسان ها اگر به خود رسیدگی نکنند، به خود عشق نورزند و به این واسطه سرشار از عشق نباشند، نمی توانند به دیگران به درستی عشق دهند و هر روز غمگین تر می شوند.
  • تمرکز بر افکار منفی. اگر کار هر روز شما این است که منفی ها را جستجو کرده و بیابید، پس انسان غمگینی هستید. تمرکز بر منفی ها مانند این است که شما بذر گل غم را بکارید و هر روز با آبی سیاه آن را آبیاری کنید. در نهایت آنچه که رشد می کند، گل غم است و عطر و بوی غم را به فضای اطراف خود ساطع می کند. سعی کنی هر روز پنج مورد مثبت را در زندگی خود جستجو کرده و بابت آن ها شادی و شکرگزاری کنید.

پیشنهاد می کنم مقاله ی چگونه شادی از دست رفته را بازیابیم؟ را مطالعه کنید. 

 با هوش هیجانی در مدیریت هیجانات خود توانمند می شوید. برای تقویت این هوش می توانید در کارگاه عملی تقویت هوش هیجانی شرکت نمایید. 

ممکن است همچنین دوست داشته باشید

بدون دیدگاه

یک پاسخ ارسال کنید