هوش هیجانی

چه رفتار هایی روابط ما را تخریب می کنند؟

بهمن ۲۷, ۱۳۹۵
ارتباط-موثر

موضوع مهارت برقراری ارتباط موثر یکی از مهم ترین موضوعاتی است که باید به آن پرداخته و آموزش داده شود. این مسئله مربوط به هوش اجتماعی می شود. افرادی که هوش اجتماعی بالایی دارند در برقراری ارتباط موثر افرادی موفق هستند. اما زمینه ی تقویت این مهارت، تقویت هوش هیجانی افراد است زیرا تا وقتی که نتوانیم هیجانات و رفتار های خود را مدیریت کنیم، نمی توانیم ارتباطات موثر برقرار کنیم.

ارتباط موثر ارتباطی است که نتایج مطلوبی به بار می آورد و اثر بخش است.

در این مقاله می خواهیم به رفتار هایی اشاره کنیم که بر ارتباطات ما تاثیری منفی می گذارند و روابط ما را تخریب می کنند.

  • سلب آزادی بیان از دیگران. روحیه ی نصیحت کردن و برتری طلبی، آموزش باید و نباید های مسموم، سبک سنتی تربیت، دیکتاتوری در روابط، اختلالات درونی و … همگی دلایلی هستند که باعث می شوند افراد در ارتباطات خود آزادی بیان را از دیگران سلب کنند. آزادی بیان به این معنی نیست که ما به دیگران توهین کنیم یا هر لفظی که دوست داریم را به زبان آوریم، بلکه آزادی بیان این است که افراد بتوانند با آزادی و راحتی کامل درباره ی احساسات درونی، مسائل زندگی، نیاز ها یا خواسته های خود صحبت کنند، بدون اینکه قضاوت یا طرد شوند.

افرادی که دیگران و کلام شان را مورد قضاوت قرار می دهند، شروع به نصیحت و بیان باید و نباید ها می کنند و اجازه نمی دهند که دیگران همان خود واقعی خود باشند در روابط خود تعارض ناسالم ایجاد می کنند و دیگران را از خود فراری می دهند زیرا دیگر کسی در کنار آن ها احساس امنیت نمی کند.

  • عدم گوش دادن فعال و موثر. گوش دادن فعالانه به ما این امکان را می دهد که منظور دیگران را درست متوجه شویم، به دیگران اهمیت دهیم و به آن ها با این نوع رفتارمان احساس خوب را منتقل کنیم. زمانی که فعالانه گوش نمی کنیم، منظور گوینده را خوب متوجه نمی شویم، سپس دست به تعبیر، تفسیر و قضاوت می زنیم، همین مسئله منجر به ایجاد تعارض سمی و جدایی می شود.
  • عیب جویی و ایراد گرفتن مداوم از دیگران. کسانی که در روابط خود دائما دنبال عیب دیگران می گردند، به دیگران تذکر می دهند و نقش معلم یا ناصح از ما بهتر را بازی می کنند تاثیر منفی ای بر روابط خود می گذارند. مردم دوست ندارند دائما به آن ها تذکر داده شود، یا اینکه دائما به عیب و ایراد آن ها اشاره شود. اگر از کسی خوشمان نمی آید، مجبور نیستیم با او معاشرت کنیم و اگر معاشرت کردیم دلیلی ندارد که دائما ایراد های او را به وی گوشزد کنیم.
  • منفی بودن. کسانی که اغلب منفی هستند، منفی فکر می کنند، منفی صحبت می کنند، منفی می بینند و منفی می شنوند افراد مناسبی برای برقراری ارتباط نیستند، زیرا همه ی ما طبق قانون تاثیر متقابل تحت تاثیر یکدیگر هستیم. مردم نیز هوشمندانه از این افراد فاصله می گیرند. منفی بودن به روابط ما آسیب می رساند اگر می خواهید روابط موثری داشته باشید باید بتوانید حال خوب را به دیگران منتقل کنید. انتقال حال خوب به دیگران به این معنی نیست که همیشه تظاهر به شادی کنید. همه ی ما گاهی حالی منفی داریم و این طبیعی است و هیچ اشکالی ندارد. اما اگر همیشه منفی هستید بدانید که سبب فرار دیگران از خودتان را ایجاد کرده اید.

ارتباط-موثر

  • تهدید دیگران. دیگران اگر هر نوع تهدیدی از جانب ما احساس کنند احساس امنیت خود را از دست داده و از ما فرار می کنند. باید خیلی خوب و دقیق رفتار های خود را زیر نظر بگیریم، بینیم که آیا رفتارهایی از خود بروز می دهیم که پیام عدم امنیت را به دیگران منتقل کند؟ مثلا شوخی و یا نزدیکی زیاد با همسر فردی دیگر باعث می شود که او از جانب ما احساس تهدید کند. مهم نیست که ما چنین نیتی را داریم یا خیر، مهم این است که رفتار ما تهدید آمیز است.

یا مثالی دیگر، زمانی که کسی در حال لذت بردن از داشته های خود است و ما با حسرت به او بگوییم «خوش به حالت» (و از این دسته از جملات) خیلی سریع ممکن است ظرف مقابل از ما پیام تهدید را دریافت کند و از حرف ما احساس خوبی نگیرد. همین مسئله باعث می شود که او دیواری بین خود و ما ایجاد کند. یا شوخی های بی جا، درخواست های بیجا، دخالت ها و سوالات بی مورد و … همگی از نوع تهدید محسوب می شوند. باید مرز های دیگران را خوب بشناسیم و به آن ها احترام بگذاریم.

  • تحمیل حرف یا نظر خود به دیگران. افرادی که همیشه با سماجت در حال تحمیل خود بر دیگران هستند و پیام آن ها این است که « من درست می گویم. واقعیت همانی است که من میگویم» دیگران را از خود خسته می کنند. این افراد در نظر دیگران کوته بین و کوته فکر می شوند و افراد خوشایندی برای برقراری ارتباط نیستند.
  • سرزنش کردن. رفتارهایی مانند سرزنش، نصیحت، شکایت و … رفتار هایی هستند که در محیط اطراف ما دافعه ایجاد می کنند. مردم دوست ندارند که سرزنش شوند زیرا به اندازه ی کافی از سرزنش درونی رنج می برند. انسان هایی که همیشه دیگران را مورد انتقاد و همینطور، سرزنش قرار می دهند در واقع حالت دافعه را در روابط خود ایجاد می کنند.
  • عدم احترام به حریم ها. هر انسان سالمی در روابط خود دارای حد و مرز هایی است و غالبا افراد دوست دارند که به حریم و مرز هایشان احترام گذاشته شود. افرادی که به حریم و مرز های دیگران احترام نمی گذارند افراد خوشایندی برای معاشرت نیستند. برای حفظ روابط خود بهتر است که اصول و مرز های یکدیگر را بشناسیم و به آن ها احترام بگذاریم.

در نهایت، مهم ترین مسئله ای که باعث تخریب روابط ما می شود سلب احساس امنیت از دیگران است. یعنی هر جا که ما احساس نا امنی به دیگران بدهیم، رابطه ی ما تخریب می شود.

ممکن است همچنین دوست داشته باشید

بدون دیدگاه

یک پاسخ ارسال کنید