هوش هیجانی

چگونه صحبت کنیم تا دیگران شنونده ی بهتری برایمان باشند؟

بهمن ۱۸, ۱۳۹۵
Smiling human child hand listening deaf ear gossip

افراد زیادی مشکل شنیده نشدن در روابط خود را دارند. برخی می گویند که هنگامی که صحبت می کنند انگار زیاد جدی گرفته نمی شوند و دیگران به صحبت های آن ها توجهی نمی کنند. اگر چنین است، پس چطور صحبت کنند که بیشتر توجه بگیرند و بهتر شنیده شوند؟ در این مقاله می خواهیم چند راهکار را درباره ی این مسئله به شما ارائه دهیم:

برای بهتر شنیده شدن:

1.اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. افرادی که اعتماد به نفس دارند ناخودآگاه این پیام را به دیگران نیز ارسال می کنند و در نتیجه، به طور غیر مستقیم، مخاطبان خود را متقاعد می کنند که آن ها را جدی بگیرند، زیرا مردم کسی را جدی می گیرند که خودش را باور کرده باشد. در این میان برخی با اعتماد به نفس ناسالم هم از جانب دیگران جدی گرفته می شوند اما بعید نیست که پس از مدتی نتیجه ی معکوس از جانب دیگران گرفته و بی اعتبار شوند.

2.زبان بدن خود را مدیریت کنید. اگر هنگام صحبت کردن خود را ضعیف نشان دهید، دیگران متوجه این ضعف می شوند و چندان اعتباری برای شما قائل نمی شوند. به عنوان مثال، صاف بنشینید یا بایستید، کمر و شانه های خود را صاف و در حالت صحیح نشستن/ ایستادن نگه دارید، سر خود را بالا نگه دارید اما نه آنقدر بالا که آدم مغروری به نظر بیایید، مستقیم رو به شنونده باشد. هنگام گوش دادن به شخص گوینده لبخندی ملایم بر لب داشته باشید.

3.تن صدای خود را مدیریت کنید. افرادی که خیلی با صدای آهسته صحبت می کنند، پیام ضعف در اعتماد به نفس را به شنونده می رسانند. اگر می خواهید شنیده شوید باید با صدای بلند صحبت کنید، اما نه آنقدر بلند که شنونده را آزار دهد. آهسته صحبت کردن شما مخاطب را آزار می دهد زیرا او به سختی می افتد و با تلاش می خواهد صدای شما را بشنود و همین مسئله باعث می شود که قید گوش دادن به شما را بزند. همچنین، این مسئله باعث می شود که نا خودآگاه مخاطب شما اعتباری برای شما قائل نشود. مخصوصا در دنیای کار و حرفه ای باید تن صدای خود را خوب مدیریت کنید زیرا شدیدا زیر ذره بین و بررسی هستید.

توجه داشته باشید که تن صدای شما نباید آنقدر بلند باشد که مخاطب را اذیت کند یا به او این پیام را القا کند که قصد حمله به او را دارید، وگرنه هیچ بعید نیست که مخاطب شما از شما فرار کند. اما اگر صحبت کردید و به حرف شما گوش ندادند، می توانید بلند تر صحبت کنید تا بالاخره توجه شان به شما جلب شود! هیچ اشکالی ندارد!

علاوه بر این، هنگام صحبت کردن باید مراقب باشید که روی یک خط صاف صحبت نکنید! صدای شما باید افت و خیز داشته باشد، روی کلمات مهم تاکید کنید، سوالات خود را با هیجان بپرسید، جملات خبری را سوالی بیان نکنید.

how-to-speak-to-have-better-listeners.jpg1

 

4.در ادای کلمات دقت کنید. بسیاری از افرادی که اعتماد به نفس ضعیفی دارند کلمات را کامل ادا نمی کنند و سریع از آن ها رد می شوند. اگر می خواهید به شما گوش دهند باید حرف زدن صحیح را تمرین کنید. کلمات را کامل ادا کنید طوریکه هیچ حرفی از آن جا نماند و تک تک کلمات و حروف آن ها پر قدرت بیان شوند. آرام صحبت کردن را تمرین کنید، سپس می توانید سرعت کلام خود را مدیریت نمایید.

5.حرکات چشم خود را مدیریت کنید. اگر هنگام صحبت کردن به مخاطب خود اصلا نگاه نکنید پیام بی اهمیتی و بی احترامی را به او القا می کنید و او را سردرگم می کنید. مخاطبین ما دوست دارند که هنگامی که با آن ها صحبت می کنیم به آن ها نگاه کنیم، در اینصورت احتمال اینکه به صحبت ما گوش دهند بسیار است.

6.در زمان مناسب شروع به صحبت کنید. هر زمانی مناسب صحبت کردن نیست، مثلا زمانی که فردی مشغله دارد، احتمال اینکه به حرف شما گوش دهد خیلی کم است. در اینصورت بهتر است که از آن شخص بخواهیم که یک فرصت مجزا و مناسب برای صحبت کردن به شما بدهد. با مثلا، اگر در شرایطی هستید که در همان لحظه حتما باید صحبت کنید (مثلا صحبت کارمند با کارفرمای خود) از وی بخواهید که برای (مثلا) پنج دقیقه به حرف شما گوش دهد.

همچنین، این مسئله به خانم ها، در ارتباط با آقایان بسیار کمک می کند. در این مدت سعی کنید صریح، دقیق و شفاف صحبت کنید و از حاشیه ها دوری کنید. همچنین، بسیار مهم است که مدت زمان دقیقی که برای صحبت لازم دارید را درخواست کنید، مثلا بگویید که قرار است پنج دقیقه، پانزده دقیقه، بیست دقیقه و… وقت شان را بگیرید. اگر مدت زمان را مشخص نکنید از میانه ی صحبت رها می شوید و مخاطب شما دیگر به حرف تان گوش نخواهد داد زیرا نگران کار خودش است.

7.بی تفاوت نباشید. افراد زیادی وجود دارند که وقتی با کسی صحبت می کنند و آن فرد توجه کاملی به آن ها ندارد، باز هم به صحبت خود ادامه می دهند. در این شرایط غالبا” گوینده متوجه بی توجهی مخاطب می شود اما چون نمی داند که چه برخوردی باید داشته باشد صحبت خود را ادامه می دهد اما همزمان سناریو های ذهنی او فعال شده اند و این مسئله که مخاطب به حرف شان گوش نمی دهد و چرایی آن ذهنشان را درگیر کرده است. هوش هیجانی و هوش اجتماعی به ما یاد می دهند که در این شرایط جلسه یا صحبت را متوقف کرده و به مخاطب توجه کنیم.

 

برای تقویت هوش هیجانی خود می توانید در کارگاه عملی تقویت هوش هیجانی شرکت نمایید. 

ممکن است همچنین دوست داشته باشید

بدون دیدگاه

یک پاسخ ارسال کنید