موفقیت

چگونه می توانم شاد تر زندگی کنم؟

شهریور ۲۴, ۱۳۹۵
چگونه می توانم شاد تر زندگی کنم؟

زندگی شاد مستلزم اصلاح باور ها و تغییر رفتار ها است. هیچ یک از ما با افکار، باور ها و رفتار های غلط نمی توانیم زندگی شاد تر و پر انرژی تری داشته باشیم. در این مقاله سعی داریم که چهار مورد از مواردی که شادی را وارد زندگی شما می کنند را برای شما شرح دهیم:

  1. رها کردن تلاش برای کنترل دیگران 

گاهی انسان در این خیال بسر می برد که با کنترل دیگران می تواند کنترل امور و زندگی را در دست داشته باشد اما از این حقیقت بی خبر است که «به محض اینکه به کنترل دیگران می پردازیم، کنترل زندگی خود را به دست آن ها می سپاریم». رها کردن تلاش برای کنترل دیگران باعث می شود که بر زندگی خود مسلط تر شویم و مسئولیت زندگی خود را به عهده بگیریم.

اگر می خواهید شاد باشید، از همین امروز تمرین کنید که دیگران، شرایط و امور را کنترل نکنید و اجازه دهید هر چیزی با طبیعت خود ظاهر شود و پذیرا باشید.

  1. رها کردن تعصب نسبت به توقعات خود

اگر می خواهید زندگی شادی داشته باشید بهتر است هر چه سریع تر توقعات خود را شناسایی کنید، توقعات ناسالم و افراطی را حل و فصل کنید، هر روز یک توقع. همچنین، تعصب به توقعات خود برای اینکه حتما باید برآورده شوند را کنار بگذارید. در جهان انسان ها زندگی می کنیم، هیچ چیزی از هیچ کسی بعید نیست و انسان تابع فرمول خاصی نیست. تعصب به برآورده شدن توقعات از جانب دیگران منجر به رنج و درد بیشتر در ما می شود و در نهایت افسردگی به بار می آورد.

چگونه می توانم شاد تر زندگی کنم؟

  1. کمتر جدی باشید

انسان هایی که در جوامع یا خانواده های ناسالم زندگی می کنند، تبدیل به افرادی می شوند که با زندگی خیلی جدی برخورد می کنند. یکی از نشانه های ارتقاء معنوی انسان ها «لبخند» دائمی است! گاهی می توان با زندگی شوخی کرد، کمی خندید، کمی ساده تر گرفت و گاهی دغدغه ها را رها کرد. گاهی بد نیست که عضلات خود را از حالت انقباض در آوریم و کمی رها شویم. هیچ اتفاق ناگواری نمی افتد اگر گاهی همه چیز را رها کنیم…

  1. تلاش واقعی خود را بیشتر کنید

متاسفانه بسیاری از مردم یا در ذهن و خیال خود خیلی تلاش می کنند یا نیروی خود را برای مسیرهای اشتباه و در جای نامناسب تلف می کنند. اگر می خواهید شاد تر باشید، سکوت به شما کمک بزرگی می کند و در پی سکوت، حفظ آرامش و تامل. تامل یعنی مکث، تفکر و رهایی. کمتر حرف بزنید و بیشتر عمل کنید، چه برای تغییر زندگی تان باشد، چه برای پیشرفت کاری و چه برای تغییر حالتان. اگر می گویید غمگین هستم، به جای اینکه دائما از غم هایتان صحبت کنید و بگویید که می خواهم شاد باشم، تلاش صحیح و عملی در جهت خوشحالی خود انجام دهید.

اگر استرس دارید، برای رفع استرس خود رفتارها و باورهایتان را تغییر دهید. اگر می خواهید پیشرفت کنید، باید تلاش واقعی و در جهت صحیح داشته باشید نه اینکه اوقات خود را در شبکه های اجتماعی تلف کنید!

 

اگر می خواهید به این چهار مورد در زندگی خود تحقق ببخشید، می توانید در کارگاه های بهبودی در 99 روز شرکت نمایید. 

.

ممکن است همچنین دوست داشته باشید

بدون دیدگاه

یک پاسخ ارسال کنید