درباره من

من، میترا فتحی، اولین مربی رسمی و بین المللی هوش هیجانی و اجتماعی در ایران ، کوچ بین المللی توانمند ساز انسان ها ، مربی زندگی ، پژوهشگر و نویسنده هستم.

کودکی من

سال‌ها بعد فهمیدم که من کودکی نداشته‌ام. سال‌های کودکی من بیشتر با جدیت، مسئولیت‌پذیری، پنهان‌کاری و غم گذشته است. در خانواده ی جنگ و آشفتگی بزرگ شدم. از دوران کودکی کنجکاوی بسیار زیاد و عجیبی در رابطه با انسان و چرایی خلقت، و علاقه‌ی شدیدی به کتابخوانی و نوشتن داشته‌ام. زندگی پر از فراز و نشیب، اختلالات و بیماری‌های رفتاری من باعث شد که از همان دوران کودکی برای شناخت خود و جهان هستی و یافتن پاسخی به سوالات خود به مطالعه پناه ببرم.

نوجوانی و جوانی من

در دوران نوجوانی عطش زیادی برای فهمیدن اینکه “من چه کسی هستم” و “چرا هستم” در من بوجود آمد که منجر به تشدید مطالعات من در حوزه‌های مربیگری، عرفان و خودشناسی، فلسفه و منطق و همچنین شرکت در NGO های مختلف خودشناسی جهانی و عرفان‌های مختلف شد. همچنین، برای بهبودی خود به مشاوران زیادی مراجعه کردم. به خاطر دارم که روزگاری مسرّانه به دنبال مربی معنوی‌ای بودم که بتواند پاسخی به سوالات من بدهد.

از 15 سالگی تحقیقات جدی خود را در زمینه‌ی خودشناسی و مربیگری زندگی آغاز کردم. از همان سال متدهای مختلفی را برای درمان خود و ترمیم آسیب دیدگی هایم زیر نظر اساتید و مربیانم بکار بردم. در 20 سالگی به دستاوردهای نسبتا خوب و به درمان نسبی‌ای در خود رسیدم اما همچنان به تحقیقات و درمان ادامه دادم. در 22 سالگی تقریبا به پاسخ بسیاری از سوالاتم در رابطه با خود و جهان هستی دست یافتم و به تدریج شروع به آموزش نتیجه‌ی تحقیقاتم به دیگران کردم و شاگردان زیادی در زمینه‌ی خودشناسی در ایران و خارج از کشور به صورت آنلاین داشته‌ام. 

در 25 سالگی علی رغم زندگی پرمشقت و مخالفت‌های خانواده، در مسیر خودشناسی، بالاخره خود و راه خود را پیدا کردم و تصمیم گرفتم که تجربیات و نتیجه‌ی تحقیقات خود را به طور گسترده تر در اختیار مردم قرار دهم؛ پس شروع به نوشتن و برگزاری انواع کارگاه‌های حضوری و کاربردی خودشناسی کردم.

اولین کتاب من «بهبودی در نود و نه روز» است. در 26 سالگی اولین مقالات من در حوزه‌ی خودشناسی و مربیگری زندگی به دعوت سردبیر محترم روزنامه‌ی دنیای اقتصاد، در مجله‌ی آخر هفته‌های این روزنامه به چاپ رسید و همچنان ادامه دارد. . در 27 سالگی به عنوان کارشناس هوش هیجانی در برنامه های رادیویی  رادیو اقتصاد چندین مصاحبه داشتم. در همین سن نیز موفق به کسب مدرک بین المللی هوش هیجانی و اجتماعی و برگزاری چندین کارگاه مهارت های هوش هجانی در سازمان های مختلف شدم.

تمامی آموزه‌ها در کارگاه‌ها و مقالاتم بر اساس یافته‌های من از مربیگری هوش هیجانی و هوش اجتماعی ، مربیگری زندگی ، علم عصب شناسی و خودشناسی به صورت کاملا شناختی و کاربردی می‌باشد.

من زندگی‌ سخت و تلخی داشته‌ام که منجر به بروز انواع اختلالات و بیماری‌ها در من شد اما هرگز تسلیم نشدم و با تغییر خودم شاهد تغییرات بزرگی در زندگی خودم ، خانواده و اطرافیانم بوده‌ام. امروز یقین دارم که قرار نیست تا ابد در رنج بمانیم، ما آمده‌ایم تا راه‌های عشق‌، شادی، آرامش و موفقیت را پیدا کنیم، فقط کافیست که خود را بشناسیم و بفهمیم که فاصله‌ی ما با خواسته‌هایمان به اندازه‌ی یک لب تر کردن است.

همه ما روزی می‌فهمیم که زندگی ساده‌تر از آن چیزی است که ما فکر می‌کنیم. یقین دارم که شاید شکل تجربیات ما متفاوت باشد اما احساسات و ذهنیت ما شبیه به هم است و شاید هزاران نفر باشند که مانند گذشته‌ی من به دنبال راهی برای نجات می‌گردند.

تمایز کارگاهها و مشاوره های من با دیگران شاید در این است که :

1- اولین کارگاههای مربیگری گروهی را به صورت تخصصی در ایران برگزار می کنم،

2- خود من روزی مانند شاگردانم بوده ام، پس کاملا می توانم آنها را درک کنم و راه رهایی آنها از مشکلاتشان را ابتدا بر زندگی خود آزمایش کرده و به نتیجه رسیده ام!  من صرفا بر اساس مدرک دانشگاهی با مراجعین برخورد نمی کنم.

3- اولین مربی هوش هیجانی در ایران هستم و می دانم که تبحر خاصی در تقویت هوش هیجانی و اصلاح ناخودآگاهی افراد دارم،

4- از روش های جدید استفاده می کنم و به اطلاعات قدیمی بسنده نمی کنم،

5- میانه ی خوبی با نصیحت کردن مراجع ندارم و سعی می کنم با یافته های جدید، تمارین و تکنیک ها به صورت کاربردی به آنها کمک کنم.

6- همه ی کارگاه های من اولین کارگاهها در موضوع خاص خود در ایران هستند و همه ی آنها جنبه ی کاربردی نیز دارند.

من اینجا هستم، تا به مردم خدمت کنم.

مدارک و دوره ها: 

کوچ بین المللی هوش هیجانی و اجتماعی مورد تایید فدراسیون بین المللی کوچینگ ICF یا (International Coach Federation) و HRCI یا (HR Certification Institute)

عضو آکادمی بین المللی کوچینگ FCA

دارای مدرک «مهارت های زندگی» دانشگاه تهران 

دارای مدرک «ارتقاء روابط همسران» مرکز تحقیقات علوم رفتاری، وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تحت نظر دکتر  سعید ممتازی؛

دارای مدرک « روابط بین فردی » مرکز تحقیقات علوم رفتاری، وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تحت نظر دکتر محمد رضا سرگلزایی؛

دارای مدرک سکس تراپی تحت نظر دکتر بهنام اوحدی؛

شاد زی
میترا فتحی

 Mitra-Fathi

میترا فری نژاد فتحی کوچ بین المللی هوش هیجانی و اجتماعی از ICF

 

میترا فری نژاد فتحی کوچ بین المللی هوش هیجانی و اجتماعی از HRCI